www.grafikalodzka.pl – Start

Dariusz Kaca, Poszukując gwiazdy, 2004, linoryt barwny, 75x49,5cm, (żródło: kaca.art.pl)

Dariusz Kaca, Poszukując gwiazdy, 2004, linoryt barwny, 75×49,5cm, (żródło: kaca.art.pl)

Nazywam się Sebastian Skowroński. Mieszkam i tworzę w Łodzi. Zajmuję się grafiką warsztatową, rysunkiem oraz fotografią.

Większe miasto to nie tylko duża grupa artystów, działająca w tym miejscu. To także łódzkie uczelnie artystyczne. Naturalnie, najważniejszą z nich jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, z prężnie działającym Wydziałem Grafiki i Malarstwa, prowadzonym przez uznanych artystów grafików.

Jako miłośnik sztuki, a najbardziej tej wyłaniającej się z matryc i  przenoszonej na papier graficzny, chciałbym coś zrobić dla łódzkiej grafiki. Dlatego pojawiła się we mnie idea na internetowy projekt grafikalodzka.pl Póki co, postanowiłem aby strona miała formę blogu. Czas pokaże czy ten kształt będzie ewoluował i w jakim kierunku.

Celem grafikalodzka.pl jest propagowanie łódzkiej grafiki i promowanie tutejszych artystów, działających właśnie na tym polu aktywności twórczej. W zamierzeniu własnym, przedmiotem mojego szczególnego zainteresowania pozostanie młoda twórczość graficzna. Nie zapominał jednak będę o dojrzałych artystach, których dokonania często stanowią dużą inspirację dla wschodzących talentów i dają pewne podstawy pod twórczość młodszego pokolenia.

Z uwagi na formę blogu, który stanowi w moim przekonaniu bardziej osobisty charakter publikowanych na nim treści, graficzne prace przedstawiał będę głównie w ujęciu emocjonalnym, w oparciu o własny koncept postrzegania rzeczywistości i rozumienia plastycznych dzieł. Z tego powodu oddawał będę swoje przemyślenia i dzielił się przede wszystkim osobistymi wrażeniami, w odniesieniu do prezentowanych grafik na www.grafikalodzka.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *